Prečo si nekupovať šaty na AliExpress.com

V živote každého človeka je niekoľko významných dní, na ktoré spomína s úsmevom a navždy. Medzi tieto dni patrí napríklad prvé stretnutie s osobou, s ktorou prežijete zvyšok života, narodenie dieťaťa alebo svadobný deň. Práve svadobný deň by mal byť presne podľa vašich predstáv.

Keď sa povie svadba, asi každý z nás si prestaví krásnu nevestu v bielych šatách s dlhou vlečkou, ženícha v čiernom obleku a hostinu s krásne nazdobenými stolmi. Tento deň vyzerá vždy perfektne, no ukrýva sa za ním mnoho práce, veľa síl a niekedy aj hádok. Každá nevesta si určite vytrpí niečo pre to, aby mala svoj deň podľa svojich predstáv.

Šaty

Šaty sú jednou z najdôležitejších vecí, ktoré si mnohokrát ženy vyberajú ešte predtým, než začnú plánovať svadbu. Mnohé majú vybrané šaty aj niekoľko rokov dopredu, pretože o svojom veľkom dni snívajú. Niet sa ani čomu čudovať. Ženy jednoducho milujú to, keď sa môžu krásne obliecť a vyzerať ako princezné.

V ponukách mnohých salónov či internetových obchodov nájdete veľké množstvo svadobných šiat, z ktorých si môžete vybrať. Preferujete šaty bez ramienok a s veľkou sukňou? Alebo je váš štýl skôr minimalistický a vystačíte si s jednoduchými šatami? Výber je vždy hlavne na vás.

Nikdy nie z AliExpress.com

Všetky šaty, ktoré si kedy kupujete by ste si mali vyskúšať. Jedná sa najmä o tie, ktoré si chcete vziať na nejakú udalosť. Jedna z tých udalostí, na ktorú by ste si svoje šaty mali perfektne skúsiť a nemali by ste na nich príliš šetriť, je svadba. Samozrejme, nemusíte si kupovať najdrahšie šaty, ktoré v ponuke nájdete, no určite zbytočne nešetrite, pretože sa vám to nemusí vyplatiť.

Internetové obchody ako je AliExpress.com či Ebay.com sú veľmi populárne tým, že ponúkajú lacné šaty, ktoré vyzerajú na obrázku perfektne. Problém je však najmä v tom, že vyzerajú tak len na obrázku. Nikde nemáte napísané presné rozmery, takže si nie ste isté, či budú dobre sedieť. Odhadovať tak môžete veľkosť len podľa konfekčných veľkostí. Ak ste niekedy boli v salónoch so šatami na rôzne udalosti, určite viete, že sa nevyberajú podľa konfekcií.

Veľkosť či dĺžka však nie je jediný problém, ktorý pri týchto šatách nastáva. Možno tam uvidíte nádherné šaty, ktoré sú lacnejšie o viac ako polovicu od tých vašich, ktoré ste videli niekde vo výklade obchodu. Môže to vyzerať ako perfektná ponuka, no verte, že nie je.

Jedným z najväčších háčikov je ten, že nikdy neviete, kedy šaty prídu. Pri objednávaní máte len termín v rozmedzí troch až štyroch týždňov, čo je veľmi pohyblivý čas. Ďalším problémom, ktorý sa môže vyskytnúť je napríklad ten, že šaty, ktoré ste si objednali prídu jednoducho vo vreci. Tieto vrecúška, do ktorých balia oblečenie sa moc nelíšia od odpadkových vrecúšiek, ktoré používate doma. To nie je veľká úroveň na svadobné šaty, ktoré by ste mali mať vo svoj veľký deň, ktorý ste plánovali niekoľko mesiacov, možno rokov.

Všetky spomenuté veci však neboli nič oproti tomu, čo je najväčším problémom zo všetkých. Výzor šiat sa vždy líši od toho, čo vidíte na obrázku. Či už sú tie šaty úplne inak zošité, je použitý úplne iný materiál alebo jednoducho vyzerajú úplne inak. Mnohé svadobné šaty sú pevné, majú výstuže, aby vyzerali na neveste čo najlepšie. Niečo takéto na týchto internetových obchodoch však nenájdete. Reklamovať takto zakúpené veci je naozaj veľký problém. Reklamácia nemusí byť uznaná alebo vás posielanie balíka späť do zahraničia môže vyjsť na takú cenu, že je to úplne zbytočné.

Ak hľadáte krásne šaty, ktoré si chcete obliecť na svadbu ako nevesta, určite stavte na kamenné predajne a salóny, v ktorých vám vždy pomôže ochotný personál. Ten má aj dostatok informácií na to, aby vám poradil aj pri ostatných veciach. Či už je to štýl šiat, ktorý by sa vám hodil alebo cenová kategória, ktorá vám vyhovuje. Len vďaka takýmto predajniam z vás bude naozajstná a krásna nevesta, akou určite chcete byť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *