SPRÁVNE ZVOLENÉ ŠPERKY PRE NEVESTU

Keď je nevesta stredobodom pozornosti, každý detail musí byť dokonalý. Jediným cieľom je zažiariť. Ak chcete na seba strhnúť pohľad všetkých svadobčanov, potom nasledujte tieto jednoduché rady od profesionálnych štylistov a určite uspejete!

 

Správne zvolené šperky pre nevestu

 

V prvom rade sú šaty

Aj tie najkrajšie svadobné šperky sa vyberajú až po kúpe svadobných šiat. Aj keď sa Vám páčia nejaké náušnice alebo náhrdelník, s ich kúpou počkajte až do okamihu, keď svadobné šaty máte doma a všetko si môžete spolu vyskúšať. Úlohou šperkov je vyzdvihnúť krásu šiat a nie ich zatieniť.

 

Harmónia vo všetkom 

Zladiť šaty so šperkami ešte nie je všetko. Šperky by sa mali hodiť aj k farbe pleti nevesty a dopĺňať tak celkový výzor. Nevestám s tmavou pleťou sa neodporúčajú vyberať “studené šperky“. Dôležitá je aj látka, z ktorej sú svadobné šaty ušité. Ľahká priesvitná látka zle toleruje šperky v podobe veľkých ozdobných kameňov. Skúste udržať geometrickú rovnováhu – ku šatám s rafinovanými siluetami sú nevhodné honosné šperky.

 

Ľahkosť obrazu

V snahe vyvolať WAU efekt je dôležité nepreťažiť Váš obraz. Koniec koncov, na prvom mieste by mala byť nevesta,  a až potom jej výzdoba, ktorá by mala len zdôrazniť jej mladosť a krásu. V niektorých prípadoch môžete byť odvážnejšia – napríklad, keď sú šaty rovnako ako celý obraz nevesty skromné a jednoduché, treba zvoliť pestrý náhrdelník nepravidelného tvaru.

 

Tvar výstrihu

Tu si treba dávať pozor na šaty s V výstrihom. V takomto prípade sú najvhodnejšie náhrdelníky s príveskami, ktoré kopírujú tvar výstrihu alebo prívesky KVAPKY. Dobrou voľbou sú aj perly.

Ak máte šaty s odhalenými ramenami, môžete si kúpiť akýkoľvek jednoduchý náhrdelník. Ku šatám s korzetom sa hodí takmer čokoľvek. Nemusíte sa báť experimentovať.

Výstrih v tvare srdca by mal byť doplnený dlhým náhrdelníkom s príveskom, ktorý nebude padať do samotného výrezu.

K šatám ku krku by sa nemali nosiť žiadne náhrdelníky.

 

Na štýle záleží

Všetky šperky by mali byť z rovnakého materiálu a v rovnakej farbe. Robiť pokusy sa neoplatí. Samozrejme najlepšie bude, ak si zakúpite sadu, a tak sa vyhnete riziku, že Vám nebudú ladiť. Ak máte náhrdelník s kameňom, kameň musí byť zakomponovaný aj v iných Vašich šperkoch. Nezabúdajte tiež na zladenie kameňa s farbou Vašich očí. Hostia si to určite všimnú. Máloktorý štylista by neveste poradil dať si hodinky. S náramkom tiež opatrne. Hodí sa iba k otvoreným šatám, kde sú ruky a ramená odhalené. Najkrajší náramok je zo živých kvetov.

 

Farba šiat

Ku žiarivo bielym šatám ladia šperky bielej, béžovej a striebornej farby.

Ak máte šaty farby CHAMPAGNE, tak sú vhodné zlaté šperky a všetky odtiene krémovej.

Svadobné šaty telovej farby dobre ladia so šperkami béžovej alebo krémovej farby.

 

Voľba náušníc

Ako si zvoliť vhodné náušnice?

Odborníci pre Vás vytvorili tabuľku podľa typu tváre.

 

 

Dúfam, že tieto rady Vám pomôžu vybrať si ten pravý šperk pre Váš svadobný deň.

Martina Bodnar

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *