Tipy ako si vybrať správny závoj

Tipy ako si vybrať správny závoj

Závoje sú neodmysliteľnou súčasťou neviest. Ale ako si zvoliť ten najvhodnejší, ktorý by sa dokonale hodil k Vašim svadobným šatám?

Správna dĺžka

Najdôležitejším krokom je zváženie vhodnej dĺžky závoja. Vyskúšajte rôzne, a tak zistíte, ktorá dĺžka najlepšie dotvára celkový outfit. Váš závoj musí byť v harmónii so svadobnými šatami a nie narúšať celkový dojem. Dizajnéri obvykle ladia závoj so šatami, takže nevesty sa nemusia obávať nevhodnej kombinácie. Ak stále nemôžte nájsť ten pravý kúsok, ktorý by odzrkadľoval Vašu osobnosť a Váš štýl, môžete si ho dať ušiť podľa Vašich predstáv.

Výber vhodnej farby

Farba závoja by mala ladiť s odtieňom Vašich šiat. Ak ste sa rozhodli navštíviť nejaké svadobné obchody alebo si závoj objednať cez internet, vždy si nechajte zaslať vzorkovník farieb. Len tak si budete 100% isté, že ste zvolili ten správny odtieň. Neodporúčame sa orientovať na základe fotografie. Mohlo by to pre Vás znamenať veľké sklamanie. Výnimkou je len tzv. Antický závoj alebo závoj zdedený po mamke, babke, či prababičke. Takýto rodinný klenot môže byť aj v inom odtieni.

Správna rovnováha

Všeobecným pravidlom je, že ak sú svadobné šaty dostatočne vyzdobené rôznymi aplikáciami, Váš závoj by mal byť jednoduchý, bez zbytočných ozdôb. Ak sa zase držíte pravidla, že v jednoduchosti je krása a Vaše šaty sú čisté, so závojom môžete kľudne experimentovať. Vyhrajte sa s materiálom, tvarom a dĺžkou. Skúste vytvoriť balans medzi aplikáciami na šatách a na závoji. Nemusia byť na vlas rovnaké, no mali by sa zhodovať vo farbe, veľkosti a štýle.

Vyberte správny materiál

Tylom nemôžte nič pokaziť. Je to stará dobrá klasika, ktorá nikdy nesklame. Závoje z tylu si dobre držia svoj tvar a zároveň pôsobia vzdušne. Sú veľmi ľahké a cenovo dostupné. Samozrejme sú tam aj iné materiály na zváženie ako je atlas a hodváb.

 

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *