1. Musím sa na skúšku šiat vopred objednať alebo môžem prísť kedykoľvek?

1. Na skúšku svadobných šiat je potrebné sa vopred objednať. Každej neveste sa venujeme individuálne jednu hodinu zdarma.

2. Koľko poradcov si mám so sebou zobrať?

2. Zoberte si so sebou najviac 2-3 poradcov, ktorí dokonale poznajú Váš štýl. Ak so sebou zoberiete celú rodinu, budete priveľmi ovplyvnené ich radami a nakoniec si vyberiete šaty podľa ich predstáv a nie tie, po ktorých ste tak dlho snívali. Malé detičky radšej nechajte doma. Ich neustála aktivita Vás bude oberať o čas a sústredenie.

3. Môžem mať pri skúšaní šiat aj nejaký mejkap?

3. Na skúšku si nedávajte žiadny mejkap a ak sa priveľmi potíte, prineste si aj vlhčené obrúsky. Žiadna z Vás by si určite nerada kúpila upotené šaty, špinavé od rúžu.

4. Koľko šiat si môžem vyskúšať?

4. Ak nemáte presnú predstavu aký typ šiat sa Vám hodí, tak si vyskúšajte z každého strihu, no nie viac ako 4-5 šiat. Čím viac šiat si budete skúšať, tým viac budete zmätené a neisté.

5. Ak si šaty objednám, musím zaplatiť hneď plnú sumu?

5. Ak sa svadobné šaty šijú na mieru, je potrebné zaplatiť 50% zálohu vopred. Zvyšných 50% sa doplatí pri preberaní šiat.

6. V akom predstihu mám začať hľadať svoje vysnívané svadobé šaty?

6. Nezačnite hľadať Vaše vysnívané svadobné šaty na poslednú chvíľu. V zhone si ich nikdy nevyberiete presne podľa Vašich predstáv. V ideálnom prípade ich musíte začať hľadať pol roka dopredu.

7. Sú potrebné pri objednávaní šiat aj svadobné topánky?

7.Určite áno. Je to najjednoduchší spôsob ako určiť správnu dĺžku šiat.

8. Čomu by som sa mala pri kúpe šiat vyhnúť?

8. Nekupujte si šaty s príliš úzkym korzetom a veľmi dlhou vlečkou. Nezabúdajte na to, že šaty máte oblečené takmer celý deň a musíte sa v nich cítiť pohodlne.

9. Čo by som si mala všímať pri kúpe šiat?

9. Pri kúpe šiat vždy kontrolujte ich kvalitu. Dôležité sú aj detaily napr. dobre vsadené kamienky, trčiace nitky a kvalita tkaniny.

10. Ako zistím či sa budem počas svadby cítiť v šatách pohodlne?

10. Pri skúšaní svadobných šiat je veľmi dôležité vyskúšať si, či sú šaty pohodlné v rôznych polohách (v sede, pri tancovaní …)